25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneLegnicaCzek dla Legnicy na 100 tys. euro

Czek dla Legnicy na 100 tys. euro

-

Prezes firmy Viessmann przekazał prezydentowi Legnicy czek na 100 tys. euro. Pieniądze będą przeznaczone na remont placu zabaw w legnickim parku.

Viessmann działa w Legnicy od ponad 20 lat. Najnowsza inwestycja firmy jest realizowana na terenie byłego lotniska w Legnicy. Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku. Nowy obiekt to 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Wysokość nakładów inwestycyjnych to ponad 300 mln euro.

Źródło: UM Legnica
Źródło: UM Legnica

W momencie zakończania wszystkich prac i uruchomienia pełnej mocy produkcyjnej legnickie zakłady będą zatrudniać ponad 3 tys. osób. Viessmann chce zaznaczyć swoją obecność w mieście oraz angażować się także we wspieranie lokalnej społeczności.

– Chcemy rozwijać nasze partnerstwo. Dziękuję za wsparcie w czasie trwania naszej aktualnej inwestycji w Legnicy – powiedział Josef Nueschen, prezes zarządu Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o. o. Jesteśmy bardzo dumni, że przed dwoma miesiącami mogliśmy świętować otwarcie kolejnego zakładu przy ulicy Jaworzyńskiej. Czas jej realizacji był bardzo szybki – dodał Josef Nueschen.

Viessmann to główny producent systemów grzewczych oraz przemysłowych na świecie. Zakład produkcyjny w Legnicy istnieje od ponad 20 lat. Zatrudnia ponad 1 300 pracowników. Planowane jest uruchomienie nowoczesnego zakładu, który zwiększy moce produkcyjne. 

Źródło: UM Legnica

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!