25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaZdrowie13. międzynarodowa konferencja ISBA we Wrocławiu

13. międzynarodowa konferencja ISBA we Wrocławiu

-

Trwa rekrutacja uczestników 13. międzynarodowej konferencji ISBA. To największe i najbardziej wpływowe wydarzenie w branży opieki zdrowotnej i społecznej. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Polsce – we Wrocławiu.

We wrześniu spotkamy ekspertów i ekspertki z 5 kontynentów i przynajmniej 16 krajów. Od początku działalności (1995 r.) do społeczności ISBA przyłączyło się ponad 3 000 osób z ponad 20 krajów świata. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja uczestników konferencji, którzy wspólnie będą omawiać i kształtować trendy dotyczące polityki społecznej.

Opieka wytchnieniowa 

Opieka wytchnieniowa, zwana też „krótką przerwą”, jest kluczowa dla wielu rodzin, w których pojawiła się niepełnosprawność. Dzięki „krótkiej przerwie” stali opiekunowie zyskują czas dla siebie. 

Aż w 80% przypadków rola stałej opieki nad osobą z niepełnosprawnością przypada najbliższym, tylko w 20% przejmują ją wyspecjalizowane instytucje. Zdarza się, że stały opiekun sprawujący 24-godzinny nadzór, nie może liczyć na żadną pomoc z zewnątrz. To bardzo trudne sytuacje, które mogą prowadzić do wypalenia, depresji, skrajnego zmęczenia. Dlatego przerwa jest tak potrzebna – podkreśla Don Williamson z Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Krótkiej Przerwy (ISBA)

Wrocławską konferencję organizuje Fundacja Imago przy współpracy Fundacji Potrafię Pomóc i Stowarzyszenia Bonitum. Uczestnicy konferencji spotkają się między 12 a 14 września. 

Program tegorocznej konferencji jest bardzo szeroki:

  • 6 wykładów plenarnych,
  • 2 panele dyskusyjne,
  • sesje networkingowe
  • 37 warsztatów przygotowanych przez ekspertów i ekspertki z 16 krajów z 5 kontynentów. 

Chętni do uczestnictwa w konferencji mogą zgłaszać swój udział na stronie internetowej: www.isba.me/pl/ 

Źródło: Fundacja „Potrafię Pomóc”

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!