14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaBiznes15 lat ALDI w Polsce. Sukcesy i plany rozwoju

15 lat ALDI w Polsce. Sukcesy i plany rozwoju

-

15 lat temu, w 2008 roku, niemiecka sieć dyskontów ALDI weszła na polski rynek. Od tego czasu jej popularność stale rośnie.

Obecnie ALDI posiada ponad 280 sklepów w 195 miastach, a w planach ma otwarcie kolejnych 300 w ciągu najbliższych 5 lat.

Sukces ALDI w Polsce to zasługa kilku czynników. Po pierwsze, sieć od początku postawiła na wysokiej jakości produkty marek własnych w atrakcyjnych cenach. Po drugie, ALDI dostosowywała się do potrzeb klientów, rozszerzając asortyment i wprowadzając nowe formaty sklepów. Po trzecie, sieć stawia na rozwój pracowników i przyjazną atmosferę pracy. W ciągu 15 lat działalności ALDI w Polsce sieć znacznie się rozwinęła. Obecnie posiada ponad 4600 pracowników, z czego prawie 80% stanowią kobiety. 

Dla naszej polskiej historii krokami milowymi było wprowadzenie w ALDI konceptu aranżacji sklepów ANIKO, który został pozytywnie przyjęty przez klientów, jak również najnowszy format 2.0. Wyróżnić warto także nasze pierwsze kampanie reklamowe i rozpoczęcie otwartej, aktywnej komunikacji do klientów i mediów, a także Wielki Test Produktów czy obecność reklamowa w telewizji. Ale 15 lat obecności ALDI w Polsce to także nieprzewidywalne wyzwania, z jakimi sobie skutecznie poradziliśmy, takie jak pandemia COVID 19. Przed nami dalsza cyfryzacja, rozwój asortymentu , a także budowa nowych sklepów oraz magazynów – mówi Wojciech Łubieński, Prezes Zarządu ALDI.

W perspektywie najbliższych lat ALDI planuje dalszy rozwój w Polsce. Sieć chce mieć 650 sklepów w ciągu 5 lat i ponad 1000 w ciągu 10 lat. ALDI chce również rozwijać nowe formaty sklepów, takie jak ALDI Urban.

Obchody 15-lecia wraz z pracownikami i organizacjami charytatywnymi
ALDI jest częścią międzynarodowej grupy, która może poszczycić się 110 letnią tradycją. Dziś Grupa ALDI Nord posiada 62 spółki regionalne, 1866 produktów na wszystkich rynkach, niemal 5300 sklepów we wszystkich krajach i ponad 92 000 pracowników.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!