29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaNieruchomości168 mln zł na nowe inwestycje

168 mln zł na nowe inwestycje

-

Archicom konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju.

W tym celu spółka podjęła decyzję o kolejnej emisji obligacji o łącznej wartości 168 mln zł. Pozyskane środki zasilą dalszą ekspansję na rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Nadrzędnym celem Archicom jest wypracowanie pozycji lidera polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych. Aby go osiągnąć, spółka zakłada średnioterminowo sprzedaż na poziomie 4 tys. lokali rocznie. Kluczowym elementem tej strategii jest dywersyfikacja źródeł finansowania, co zapewnia stabilność i bezpieczeństwo dalszego rozwoju.

Biorąc pod uwagę dbałość o koszty realizacji projektów deweloperskich, w tym koszty zakupu gruntów, a także ich ograniczoną dostępność, jako spółka musimy być przygotowani na wszelkie rynkowe okazje. Gdy tylko się pojawią, powinniśmy mieć możliwość szybkiej, ale niewymuszonej reakcji. Swoboda inwestycyjna wypracowana dzięki nadwyżkom środków pieniężnych istotnie ułatwia nam funkcjonowanie w aktualnych realiach, będąc w uprzywilejowanej względem innych uczestników rynku pozycji – mówi Agata Skowrońska-Domańska, Wiceprezes Zarządu w Archicom.

Sukcesywne wzmacnianie pozycji

Emisja obligacji o wartości 168 mln zł to kolejny krok w realizacji strategii Archicom. Wcześniej, w 2023 roku, spółka z sukcesem pozyskała kapitał na dwa inne sposoby: emisję akcji na kwotę 220 mln zł w trzecim kwartale oraz rekordową emisję obligacji o wartości 210 mln zł w listopadzie.

Potężny zastrzyk gotówki

Pozyskane środki pozwoliły Archicom na zakup atrakcyjnych gruntów we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. To kluczowe miasta na mapie działalności dewelopera, które oferują duży potencjał rozwoju. Inwestycje w tych lokalizacjach wzmocnią pozycję Archicom na rynku i zapewnią dalszy wzrost sprzedaży.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!