18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacja37. Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

37. Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych

-

Blisko 400 utalentowanych umysłów z dwunastu krajów na całym świecie szykuje się do niezwykłej rywalizacji w ramach 37. Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych.

To prestiżowe wydarzenie, które wyzwala kreatywność i pasję matematyczną, tym razem odbywa się na terenie Polski, dokładniej na kampusie Politechniki Wrocławskiej. Rozpoczęcie emocjonującej rywalizacji planowane jest na piątek, 25 sierpnia, o godzinie 14:00, w budynku D-20.

Mistrzostwa angażują uczniów szkół podstawowych w trzech różnych przedziałach wiekowych, uczniów szkół średnich w dwóch kategoriach, studentów, a także profesjonalistów z dziedziny matematyki, informatyki oraz miłośników tej niezwykłej dziedziny nauki. Każda kategoria to wyzwanie skrojone na miarę zdolności i doświadczenia uczestników.

Ostatni etap i emocjonująca gala

Po intensywnym dniu rywalizacji, uczestnicy będą mieli czas na przygotowanie się do emocjonujących finałów, które odbędą się w sobotę, 26 sierpnia, o godzinie 9:00. Jednak prawdziwą wisienką na torcie będzie gala finałowa, którą zaplanowano na godzinę 16:00. To właśnie wtedy zostaną ogłoszeni triumfatorzy i laureaci poszczególnych kategorii, a także przewidziane są inspirujące wystąpienia.

W Polsce spotkamy zróżnicowaną grupę uczestników, reprezentujących aż dwanaście różnych krajów, w tym m.in. Tunezję, Peru, Kanadę, Dominikanę, Francję, Włochy i Wielką Brytanię. To konglomerat różnych kultur, spojony wspólną pasją do matematyki. Ponadto, Polska liczy się w tej rywalizacji – ma aż 51 reprezentantów, którzy zdobywali medale na krajowym poziomie.

Wkład w edukację i rozwój

Mistrzostwa stanowią wyjątkową okazję do kształtowania pasji matematycznej oraz rozwijania umiejętności logicznego myślenia. Spotkania z rówieśnikami i ekspertami z innych krajów mogą otworzyć nowe horyzonty i dostarczyć inspiracji. To nie tylko zmagania, to również okazja do nauki i osobistego rozwoju w fascynującym świecie liczb.

Źródło: PWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!