niedziela, 3 marca, 2024

46. odsłona Satyrykonu | Festiwal sztuki i radości

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Nadchodzi 46. odsłona Satyrykonu, który odbędzie się 16-18 czerwca.

Satyrykon to świetna okazja do zapoznania się z niezwykłymi wystawami oraz koncertami. Podczas wydarzenia mamy również możliwość spotkania się z artystami i twórcami, którzy z pewnością wzbogacą nasze doświadczenie artystyczne.

Piątek, 16 czerwca: Lotny Festiwal Piwa i Kolorowy Korowód

O godzinie 15:00 rozpocznie się Lotny Festiwal Piwa – wyjątkowe wydarzenie dla fanów złocistego trunku i smakoszy. Na Rynku pojawią się Food trucki z różnorodnym menu a święto smaków potrwa aż do niedzieli. O godzinie 16:45 można dołączyć do barwnego korowodu satyrykonowego, który przemierzy ulicę Najświętszej Marii Panny, prowadząc uczestników pod rzeźbę Filipa. Tam, w Alei Gwiazd Satyrykonu, zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Jerzego Flisaka, genialnego ilustratora przygód psa Bobika i Pimpusia Sadełko. Następnie, o godzinie 17:30, zapraszamy do Muzeum Miedzi, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie Międzynarodowej Wystawy Satyrykon – Legnica 2023. To również moment, gdy zostaną wręczone nagrody dla autorów wyróżnionych prac. Wieczorem, o godzinie 18:30, Galeria RING zaprasza na inaugurację wystawy najciekawszych szkiców nadesłanych na konkurs Szkic Ma Moc 2023.

Sobota, 17 czerwca: Familijny Piknik i Najlepsze Debiuty

Drugiego dnia festiwalu przygotowano mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. O godzinie 15:00, przy Galerii Satyrykon, rozpocznie się Familijny Piknik Satyrykonowy. Czekają na Państwa ciekawe animacje i zabawy dla legniczan w każdym wieku. Tego dnia nie można przegapić otwarcia wystawy Najlepsze Debiuty Satyrykonu 2023 o godzinie 17:00, w Galerii Satyrykon. To doskonała okazja, aby poznać spojrzenie młodych talentów na współczesną rzeczywistość.

Niedziela, 18 czerwca: Muzyczny Finał z Joanną Dark

Zakończenie Satyrykonu 2023 będzie miało muzyczny akcent. Wieczorem, o godzinie 18:00, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, wystąpi Joanna Dark z zespołem. W programie usłyszymy utwory Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory 

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

NAJNOWSZE

POLECAMY