25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaEdukacja70 lat pasji i innowacji | Fabryka Mercedes-Benz i Zespół Szkół Samochodowych...

70 lat pasji i innowacji | Fabryka Mercedes-Benz i Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy świętują jubileusz

-

Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze aktywnie uczestniczy w jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Samochodowych w Legnicy. Firma mocno angażuję się w rozwój edukacji i wsparcie młodych adeptów przemysłu motoryzacyjnego.

Klasa o profilu elektromechanika w Zespole Szkół Samochodowych trwa 3 lata. Oferuje uczniom wszechstronne wykształcenie z zakresu oceny stanu technicznego pojazdów, obsługi, diagnozowania, naprawiania oraz instalacji układów elektrycznych i elektronicznych w samochodach. Program nauczania jest opracowany przez specjalistów ze szkoły i fabryki w Jaworze. Uczniowie mają również możliwość odbycia praktyk zawodowych w fabryce baterii. Tam zdobywają cenne doświadczenie na profesjonalnym sprzęcie. Dodatkowo, program przygotowuje uczniów do egzaminu państwowego na prawo jazdy, co jest istotnym elementem w branży samochodowej.

Zespół Szkół Samochodowych w Legnicy to szkoła o ugruntowanej renomie i długiej tradycji. Kształci uczniów w bardzo pożądanych na rynku pracy zawodach. Cieszymy się, że dzięki współpracy w tworzeniu klas patronackich,  jesteśmy jej małą częścią i gratulujemy pięknego jubileuszu – mówi Ewa Korwek, dyrektorka HR Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze od wielu lat wspiera edukację w regionie. Firma nawiązała współpracę z innymi lokalnymi placówkami:

  • Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze,
  • Europejskie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy.

Działania te mają na celu rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów i przygotowanie ich do wyzwań branży samochodowej.

Fabryka Mercedes-Benz w Jaworze cieszy się także dużym uznaniem wśród studentów. Ranking Universum „The Most Attractive Employers” potwierdza, że od czterech lat z rzędu fabryka jest najatrakcyjniejszym pracodawcą w kategorii Inżyniering. To prestiżowe wyróżnienie jest dowodem na to, że fabryka Mercedes-Benz w Jaworze jest postrzegana przez młodych adeptów zawodów technicznych jako miejsce pracy oferujące perspektywę rozwoju, innowacyjne technologie oraz stabilne zatrudnienie.

Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!