niedziela, 3 marca, 2024

7R Park Wrocław West II – innowacyjna inwestycja z myślą o środowisku

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

7R, deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości magazynów, rozpoczyna budowę 7R Park Wrocław West II.

To pierwsza inwestycja firmy, która jest realizowana zgodnie z nową strategią dekarbonizacji. Emisja dwutlenku węgla zostanie w tym przypadku zredukowana o ponad 50 proc. W obiekcie zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań, co pozwoli na oszczędność energii, obniżenie kosztów użytkowania i zmniejszenie śladu węglowego.

7R Park Wrocław West II powstaje w Kątach Wrocławskich i zaoferuje blisko 44 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej oraz produkcyjnej. Magazyny zapewnią bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland, która zakończy budowę w drugim kwartale 2024 roku.

W obiekcie powstanie także strefa relaksu dla pracowników, która będzie wyposażona w meble wyłonione w ramach konkursu będącego częścią „Warehouse of art”. To inicjatywa 7R wspierająca społeczność młodych artystów oraz wellbeing pracowników magazynów.

Dodatkowo przed obiektem powstaną wiaty na rowery oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto w bezpośrednim otoczeniu magazynu zwiększona zostanie także bioróżnorodność terenu:

  • powstaną łąki kwietne, ule dla pszczół i domki dla owadów,
  • dodatkowo przeprowadzone zostaną nasadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów.

Źródło: 7R

NAJNOWSZE

POLECAMY