10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaA.J. Finn powraca | Koniec opowieści

A.J. Finn powraca | Koniec opowieści

-

A.J. Finn, autor bestsellerowej powieści „Kobieta w oknie” powraca z nowym, trzymającym w napięciu thrillerem psychologicznym pt. „Koniec opowieści”.

Zapowiada się literacka uczta dla wszystkich miłośników mrocznych tajemnic i sprytnie skonstruowanych zagadek.

Intrygująca fabuła i mistrzowskie budowanie napięcia

„Koniec opowieści” zabiera czytelników w podróż do mrocznej posiadłości na obrzeżach San Francisco, gdzie mieszka słynny pisarz Sebastian Trapp. Umierający autor zaprasza do swojego domu Nicky Hunter, młodą redaktorkę i wielbicielkę jego twórczości. Nicky ma za zadanie spisać wspomnienia Trappa i odkryć prawdę o jego burzliwej przeszłości.

Wkrótce po przybyciu do posiadłości Nicky staje się świadkiem morderstwa. Okazuje się, że każdy z domowników skrywa mroczne sekrety, a przeszłość Sebastiana Trappa jest pełna niewyjaśnionych zagadek. Nicky musi rozwikłać skomplikowaną sieć kłamstw i zależności, by odkryć prawdę o morderstwie i ocalić własne życie.

Mistrzowski styl i dopracowana narracja

A.J. Finn słynie z umiejętnego budowania napięcia i tworzenia wiarygodnych, wielowymiarowych postaci. W „Końcu opowieści” autor po raz kolejny udowadnia swój kunszt literacki, prowadząc czytelników przez mroczny labirynt tajemnic i zmuszając ich do ciągłego zgadywania, kto jest prawdziwym mordercą.

Powieść napisana jest z perspektywy kilku bohaterów, co pozwala czytelnikowi wniknąć w ich myśli i uczucia, a także poznać różne punkty widzenia na wydarzenia. Narracja jest dynamiczna i pełna zwrotów akcji, a mroczny klimat powieści potęguje starannie wykreowany przez autora opis posiadłości i jej okolic.

„Koniec opowieści” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników thrillerów psychologicznych i mrocznych tajemnic. Powieść gwarantuje czytelnikom dawkę emocji i trzyma w napięciu do samego końca.

Książka dostępna w księgarniach od 5 czerwca

A.J. Finn to autor tekstów publikowanych m.in. w „Los Angeles Times”, „Washington Post” i brytyjskim „Times Literary Supplement”. Przez 10 lat mieszkał w Londynie, po czym wrócił do Nowego Jorku, swojego rodzinnego miasta. „Kobieta w oknie” (2018) to jego pierwsza powieść, która szybko zyskała status światowego bestsellera. Na jej podstawie powstała również ekranizacja w reżyserii Joego Wrighta z udziałem Amy Adams, Gary’ego Oldmana i Julianne Moore.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!