25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaActor's Hub: Motions - intensywny projekt edukacyjny

Actor’s Hub: Motions – intensywny projekt edukacyjny

-

W Instytucie im. Jerzego Grotowskiego rozpoczyna się fascynujący projekt edukacyjny o nazwie Actor’s Hub: Motions.

Od 26 czerwca do 6 lipca 2023 roku odbędą się praktyczne seminarium, warsztaty oraz prezentacje pracy. Wydarzenia będą miały miejsce w Studiu Na Grobli, Brzezince oraz online.

Głównym punktem programu jest praktyczne seminarium z udziałem zaproszonych gości, którzy mieli okazję współpracować z legendarnym Jerzym Grotowskim. W trakcie seminarium uczestnicy będą mieli szansę zgłębić tajniki Motions – jednej z fundamentalnych praktyk rozwiniętych w ramach Teatru Laboratorium. Oprócz tego, w Brzezince odbędą się warsztaty praktyczne prowadzone przez Jairo Cuestę oraz Przemysława Błaszczaka. Natomiast w Studiu Na Grobli będzie można wziąć udział w warsztatach Sol Garre i Gey Pin Ang.

Actor’s Hub to projekt edukacyjny realizowany w ramach Instytutu Grotowskiego. Od ponad dwóch dekad gromadzi on doświadczenia z zakresu treningu aktorskiego. Skierowany głównie do profesjonalnych aktorów, studentów szkół teatralnych, tancerzy, choreografów, performerów oraz instruktorów, ma na celu rozwijanie technik, praktyk i filozofii ruchu na całym świecie.

Actor’s Hub to miejsce, w którym stawiane są kluczowe pytania dotyczące praktyki aktorskiej i roli teatru. To również przestrzeń, w której praktycy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami, wymieniać się wiedzą praktyczną. Podczas tej edycji projektu szczególną uwagę skupiono na Motions – praktyce rozwijanej przez Jerzego Grotowskiego i kontynuowanej przez jego uczniów i liderów projektu.

Wydarzenia w ramach Actor’s Hub będą prowadzone w języku angielskim, zapewniając możliwość uczestnictwa międzynarodowej publiczności. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić techniki aktorskie i filozofię ruchu pod okiem doświadczonych nauczycieli.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!