10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaAkademickie Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu rekrutuje

Akademickie Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu rekrutuje

-

Rozpoczęła się rekrutacja do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej (ALO) na rok szkolny 2024/2025.

Szkoła planuje utworzyć cztery klasy pierwsze dla 120 uczniów. Ponadto, po raz pierwszy powstanie klasa biologiczno-chemiczna z rozszerzoną matematyką. To okazja dla młodych ludzi pasjonujących się naukami ścisłymi i pragnących rozwijać swoje talenty w prestiżowym i dynamicznym środowisku akademickim.

ALO – oaza wiedzy i rozwoju

Liceum działa od 2014 roku i mieści się w nowoczesnym budynku C-13 na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie mają do dyspozycji przestronne sale lekcyjne, specjalistyczne pracownie i laboratoria, które są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Nauka w ALO jest bezpłatna, a rekrutacja odbywa się na zasadach szkoły publicznej, z zachowaniem odrębnego systemu naboru.

Profil zorientowany na ścisłe kierunki

Program nauczania nastawiony jest przede wszystkim na przedmioty ścisłe, takie jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka. Szkoła oferuje również klasę o profilu matematyczno-fizyczno-biologicznym. W najbliższym roku akademickim powstaną cztery klasy z rozszerzonymi zestawami przedmiotów:

  • Mat-Science: matematyka, fizyka, informatyka (dla uczniów o ambicjach konkursowych)
  • Mat-Phys-Inf: matematyka, fizyka, informatyka
  • Mat-Chem: matematyka, chemia i fizyka lub matematyka, chemia i informatyka
  • Mat-Med: matematyka, biologia i chemia lub matematyka, biologia i fizyka

Wsparcie i opieka

ALO zapewnia swoim uczniom wszechstronną opiekę i wsparcie w procesie nauki. We wszystkich klasach pierwszych uczniowie są objęci tutoringiem rozwojowym. Natomiast w szczególnych przypadkach szkoła, we współpracy z Politechniką Wrocławską, oferuje tutoring naukowy. Dodatkowo liceum organizuje zajęcia pozalekcyjne, w tym koła naukowe i przygotowania do olimpiad. W obecnym roku szkolnym uczniowie ALO z powodzeniem startowali w wielu konkursach i olimpiadach z różnych dziedzin i osiągali imponujące wyniki.

ŹródłoPWr

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!