25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaAkcja Czysta Wisła - razem przeciwko plastikowi

Akcja Czysta Wisła – razem przeciwko plastikowi

-

Bank Credit Agricole we współpracy ze spółką leasingową EFL oraz ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim zaprasza do udziału w „Akcji Czysta Wisła”.

Akcja to inicjatywa edukacyjno-ekologiczna realizowana w ramach kampanii #mniejplastiku. Przez 10 dni, od 25 sierpnia do 3 września, wolontariusze z Polski posprzątają Wisłę na jej 1000-kilometrowej trasie oraz na jej dopływach. Pierwsze 50 grup sprzątających otrzyma finansowe granty od banku na wsparcie organizacji akcji.

Mikroplastik jest dosłownie wszędzie. Każdy człowiek nieświadomie połyka w ciągu roku ponad ćwierć kilograma mikroplastiku. Te niewidzialne dla ludzkiego oka drobiny są znajdowane we krwi, w mózgu i w płodach. Chcemy nagłaśniać ten problem i potrzebujemy do tego pomocy – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik banku Credit Agricole.

Koordynacja Regionalna

Obszar od źródeł Wisły do Krakowa jest koordynowany przez Fundację Ekologiczną Arkę. Kontakt: Anna Sobańska, tel. 609 333 504, a.sobanska@fundacjaarka.pl.

Dla odcinków od Krakowa do Włocławka oraz od Grudziądza do Gdańska koordynatorem jest Dominik Dobrowolski. Kontakt: dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697 092 978.

Akcje między Włocławkiem a Grudziądzem są zgłaszane do Fundacji „Zielone Jutro”. Kontakt: Karolina Kozłowska, Karolina.Kozlowska@zielonejutro.org.pl; tel. 509 652 783.

„Akcja Czysta Wisła” to szansa na rzeczywiste działanie na rzecz ekologii i czystości naszych rzek. Poprzez zaangażowanie społeczne oraz wsparcie organizacji, kampania ta dąży do ochrony przyrody i zdrowia ludzi przed plagą mikroplastiku. Dołącz do naszego wysiłku i pomóż nam uczynić Wisłę czystszą dla przyszłych pokoleń.

Źródło: Credit Agricole

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!