12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnicaWymiana ciepła” w Świdnicy

Wymiana ciepła” w Świdnicy

-

W Świdnicy trwa akcja „Wymiana ciepła”, w ramach której można przekazać kurtki i płaszcze dla osób bezdomnych, samotnych czy przeżywających trudności finansowe. 

Zima w pełni, a wraz z nią coraz bardziej spadają temperatury. To czas, kiedy szczególnie ważne jest, aby osoby potrzebujące miały dostęp do ciepłych ubrań.

Zapraszamy do udziału w akcji „Wymiana ciepła”. Jeśli posiadacie Państwo ciepłą kurtkę lub płaszcz, które mają niewielkie ślady użytkowania, możecie pomóc. Wystarczy, że przyniesiecie takie okrycie i powiesicie na naszym wieszaku. A osoby, które mają taką potrzebę będą mogły ubrać się ciepło, czyli podejść do wieszaka i wziąć potrzebne okrycie. Proszę się nie martwić, ubrania nie będą mokre, ponieważ każdy wieszak ma worek foliowy – mówi Dorota Szyłobryt, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Akcja odbywa się przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy przy ul. Franciszkańskiej 7. Do czwartku, 21 grudnia, można tam zostawić ciepłe okrycie wierzchnie. Ważne jest, aby były one czyste i niezniszczone.

Osoby potrzebujące mogą natomiast skorzystać z przekazanych kurtek i płaszczy. Wieszak z odzieżą jest dostępny przez cały czas trwania akcji.

Akcja „Wymiana ciepła” to okazja, aby pomóc potrzebującym. Każdy, kto ma w szafie niepotrzebne ciepłe okrycie, może je przekazać w ramach akcji.

Źródło: UM Świdnica

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...