Amazon kontynuuje działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w województwie dolnośląskim.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma zmodernizowała i doposażyła 11 Kindlotek, czyli placówek, które zapewniają uczniom dostęp do nowoczesnych pomocy naukowych oraz zajęć dydaktycznych wspomagających rozwój kompetencji STEM.
Kindloteki to miejsca, w których najmłodsi mogą korzystać z książek i pomocy naukowych w towarzystwie nowych technologii. Placówki są uruchamiane od 2019 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog.
Kindloteki to nasz sztandarowy projekt, który nieustannie unowocześniamy. Chcemy, aby te wyjątkowe przestrzenie dostarczały dzieciom i młodzieży jak najlepsze możliwości nauki. W minionym roku do 37 Kindlotek w całej Polsce łącznie trafiło ponad 250 sztuk nowoczesnego sprzętu, w tym robotów, telewizorów czy mat edukacyjnych, które pomogą uczniom w nauce – mówi Barbara Krystosiak, managerka ds. projektów społecznych Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej.
W ramach modernizacji Kindlotek w województwie dolnośląskim wymieniono wyposażenie, w tym czytniki Kindle, tablety i roboty. Placówki wzbogacono także o nowe materiały edukacyjne, takie jak książki, gry i aplikacje.
Obecnie w województwie dolnośląskim działa 11 Kindlotek, w tym:
- Niepubliczne Przedszkole „Bielanek” w Bielanach Wrocławskich
- Szkoła Podstawowa w Mieczkowie
- Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Bielawie
- Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziębicach
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu
- Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
- Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze
- Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworze
- Kobierzycki Ośrodek Kultury
- Przylądek Nadziei (Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu)
Amazon wspiera także rozwój kompetencji nauczycieli, którzy pracują w Kindlotekach. W listopadzie 2023 r. firma zorganizowała pierwsze w historii zlot koordynatorek i koordynatorów programu w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 osób, które wzięły udział w prelekcjach i warsztatach, a także wymieniły się własnymi doświadczeniami.
Oprócz modernizacji Kindlotek, Amazon kontynuuje realizację programu „Zdolni Odkrywcy”. W ramach drugiej edycji projektu zorganizowano specjalne webinary, które wykorzystując metodę STEM zachęcają do integracji i współpracy pomiędzy dziećmi z Polski i Ukrainy. W programie przygotowano także osobne spotkania online dla nauczycieli.
Źródło: Materiał prasowy