16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaAnna Seniuk z monodramem „Księga ziół i nie tylko”

Anna Seniuk z monodramem „Księga ziół i nie tylko”

-

Aktorka Anna Seniuk, znana z filmów, seriali i teatralnych scen, zaprezentuje we Wrocławiu swój autorski monodram „Księga ziół i nie tylko”.

Spektakl jest połączeniem prozy Sándora Márai oraz wierszy polskich poetów. W monodramie pojawią się wiersze takich autorów, jak: Zbigniew Herbert, Małgorzata Hillar, Ludmiła Mariańska, Tadeusz Różewicz, Wisława Szymborska, Anna Świrszczyńska i ks. Jan Twardowski.

„Księga ziół i nie tylko” to autorska wypowiedź sceniczna Anny Seniuk. Jest swoistą wiwisekcją jej 60-letniej drogi artystycznej i doświadczeń życiowych. Aktorka zabierze publiczność w teatralną i poetycką podróż, prowadząc ją z właściwą sobie inteligencją, dowcipem i wdziękiem.

Anna Seniuk jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną. Na co dzień związana jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Współpracowała z Kazimierzem Dejmkiem i Jerzym Jarockim. Uhonorowana m.in. tytułem Mistrz Mowy Polskiej, Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą im. Ireny Solskiej za wybitne osiągnięcia aktorskie. Odznaczona została Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Medalem Zasłużonego Kulturze „Gloria Artis”.

Monodram „Księga ziół i nie tylko” będzie można zobaczyć 24 września o godzinie 19:00 w Impart Centrum we Wrocławiu.

Źródło: Strefa Kultury Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!