29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaEdukacjaCzeski startup, który zmienia czytanie bajek dla dzieci

Czeski startup, który zmienia czytanie bajek dla dzieci

-

Czytanie bajek dzieciom to nie tylko przyjemny sposób na spędzanie czasu, ale także ważna forma edukacji i wychowania.

Bajki rozwijają wyobraźnię, kreatywność i język dziecka, a także uczą go zasad i wartości społecznych.

Bajki – źródło wiedzy i rozwoju dziecka

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się aplikacje, które ułatwiają i uprzyjemniają czytanie bajek dzieciom. Jedną z takich aplikacji jest Readmio, czeski startup, który w ciągu kilku lat zdobył ponad 400 000 użytkowników w Europie.

Tegoroczne wejście na polski rynek miało dla nas szczególne znaczenie ze względu na bliskość naszych kultur i wartości. Zaletą Remio jest dostosowywanie każdej bajki w naszej aplikacji do wszystkich oferowanych wersji językowych, dlatego polscy czytelnicy mogą poznać kultowe opowieści zagranicznych autorów i odwrotnie. Od momentu naszego debiutu na polskim rynku w kwietniu bieżącego roku, udało nam się przyciągnąć już ponad 21 000 użytkowników.  – tłumaczy Jozef Šimko, CEO Readmio.

Aplikacja Readmio wykorzystuje sztuczną inteligencję i system rozpoznawania mowy, aby ożywić czytane przez rodziców bajki. Monitoruje bieżący fragment bajki i dostosowuje efekty dźwiękowe do tego, co mówi rodzic. Dzięki temu dziecko może poczuć się, jakby znajdowało się w środku historii.

Dodatkowe funkcje aplikacji 

Readmio oferuje rodzicom dostęp do ponad 130 bajek w języku polskim, a także wiele dodatkowych funkcjonalności, takich jak:

  • podsumowanie morału bajki wraz z tematami do dyskusji z dzieckiem
  • możliwość wcześniejszego nagrania czytanej opowieści

Readmio to nowoczesna aplikacja, która pozwala łączyć tradycyjne czytanie bajek z nowoczesnymi technologiami. Dzięki niej czytanie bajek staje się dla dzieci jeszcze bardziej atrakcyjne i edukacyjne.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!