31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaTurystykaArabia Saudyjska kusi historią, naturą i nowoczesnością

Arabia Saudyjska kusi historią, naturą i nowoczesnością

-

Arabia Saudyjska, kraina bogata w historię i słynąca z nowoczesnych projektów, otwiera się na turystów, proponując letni kierunek podróży.

Góry Aseer, znane ze świeżego powietrza i malowniczych szlaków, oferują aktywny wypoczynek na łonie natury. Prowincja Al Baha zachwyca zróżnicowanym krajobrazem, od kwiecistych lasów po górskie szczyty, a Taif kusi łagodnym klimatem i aromatem słynnych róż.

Różnorodność krajobrazów i klimatu

Arabia Saudyjska oczarowuje różnorodnością krajobrazów, od górskich szlaków, przez pustynne wydmy, po nadmorskie plaże. Warto jednak pamiętać, że pogoda w poszczególnych regionach może się różnić. Południowo-zachodnia część kraju, w tym Aseer i Al Baha, charakteryzuje się półsuchym klimatem, oferując przyjemne temperatury latem, średnio 24°C.

Aseer i Al Baha

Góry Aseer to idealne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek i aktywnego wypoczynku. Wśród bujnych lasów i malowniczych dolin wiją się liczne szlaki turystyczne, a zapierające dech w piersiach widoki można podziwiać z pokładu słynnej kolejki linowej Al Soudah. Dla szukających mocnych wrażeń przygotowano loty paralotnią nad górskimi szczytami, z których rozciąga się panorama całego regionu.

Aseer to także region bogaty w kulturę plemienną. Warto odwiedzić historyczną wioskę Rijal Almaa, wpisaną na listę UNESCO, gdzie we wrześniu odbywa się Festiwal Flowerman. Podczas festiwalu można podziwiać tradycje plemienia Aseri, w tym charakterystyczne korony kwiatowe noszone przez mężczyzn.

Arabia Saudyjska kusi historią, naturą i nowoczesnością
Źródło: Materiał prasowy, Rijal

Prowincja Al Baha zachwyca zróżnicowanym krajobrazem, od kwiecistych lasów Raghadan po majestatyczną górę Shada. Górska wioska Thee Ain, ze względu na swój wygląd przypominająca pojedynczy zamek, to kolejne miejsce warte odwiedzenia. Al Baha to nie tylko piękno natury, ale i bogata historia, której ślady można odkryć w górskich wioskach.

Taif – oaza zieleni i aromatu róż

Taif, położone na wschodnich zboczach gór Sarawat, słynie z łagodnego klimatu i jest znane jako „przyjaciel chmur”. To idealne miejsce na ucieczkę od letnich upałów. Górska sceneria, zielone krajobrazy i aromat słynnych róż Taif tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Taif to także ważny ośrodek produkcji owoców, warzyw i róż. W regionie znajduje się ponad 700 gospodarstw rolnych, w których uprawia się te wyjątkowe kwiaty. Odwiedzając fabrykę róż Al Qahdi, można poznać proces produkcji perfum, wody różanej i innych produktów na bazie róż Taif.

Połączenie górskich krajobrazów, bogatej kultury i łagodnego klimatu sprawia, że Arabia Saudyjska staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystycznym. Letnie wakacje w tym kraju to niezapomniane przeżycia dla miłośników przygód, zwiedzania i poznawania nowych kultur.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!