29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesArchicom powraca do indeksów sWIG80 i sWIG80TR

Archicom powraca do indeksów sWIG80 i sWIG80TR

-

Wrocławski deweloper po raz kolejny znalazł się w gronie największych spółek giełdowych w Polsce. Dołączenie do indeksów sWIG80 i sWIG80TR to efekt konsekwentnej realizacji przyjętej przez spółkę strategii.

W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, przeprowadzonej 15 grudnia 2023 r., akcje Archicom znalazły się na 23. miejscu w indeksie sWIG80, a na 24. miejscu w indeksie sWIG80TR. Dołączenie do tych indeksów oznacza, że spółka jest jedną z 140 największych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Warto podkreślić, że akcje Archicom zajęły w indeksach sWIG80 i sWIG80TR od razu wysoką pozycję, plasując się na 23. miejscu. To bezwzględnie potwierdza znaczący wzrost płynności w obrotach spółki na giełdzie. Wysłaliśmy do rynku komunikat o tym, że w przypadku akcji Archicom dopełniony jest warunek stosownego poziomu minimalnej płynności obrotów. Możemy spodziewać się, że w dłuższej perspektywie obecność w indeksach przyniesie spółce wymierne i odczuwalne korzyści. Należą do nich m.in. konsekwencje pełnoprawnego uczestnictwa w rankingu małych i średnich spółek – mówi Agata Skowrońska-Domańska, Wiceprezes Zarządu Archicom S.A.

Powrót Archicom do indeksów sWIG80 i sWIG80TR to kolejny sukces spółki, która od lat konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju. W jej ramach Archicom dąży do wypracowania pozycji ogólnopolskiego dewelopera pierwszego wyboru oraz sprzedaży na poziomie 4 tys. mieszkań rocznie.

Aby spełnić te cele, spółka inwestuje w rozwój nowych projektów mieszkaniowych, a także w poszerzanie portfolio produktów i usług. Archicom koncentruje się również na budowaniu silnej marki i pozycji rynkowej.

Dołączenie do indeksów sWIG80 i sWIG80TR to dla Archicom nie tylko prestiż, ale także szansa na rozwój. Akcje spółki będą objęte większą płynnością, a to może przełożyć się na wzrost zainteresowania nimi ze strony inwestorów.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!