niedziela, 3 marca, 2024

Archicom podsumowuje pierwsze półrocze 2023 roku

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Pierwsze półrocze 2023 roku przyniosło wyraźne ożywienie na rynku nieruchomości w Polsce. W tym czasie Archicom sprzedał 568 mieszkań, odnotowując wzrost na poziomie blisko 20% kwartał do kwartału.

Główną przyczyną wzrostu sprzedaży jest utrzymujące się od początku roku wysokie zapotrzebowanie konsumenckie na nieruchomości. Archicom sprzedał 310 lokali w II kwartale 2023 roku, a łącznie w I półroczu – 568.

Innym czynnikiem sprzyjającym wzrostowi sprzedaży Archicom jest połączenie biznesu mieszkaniowego w ramach Grupy Echo-Archicom, które zostało sfinalizowane w sierpniu br. W efekcie Archicom dołączył do grona deweloperów o zasięgu ogólnopolskim, oferując swoim klientom lokale w największych polskich aglomeracjach.

Jako Archicom chcemy stać się ogólnopolskim deweloperem pierwszego wyboru. Realizacja tego celu jest możliwa dzięki przejęciu biznesu mieszkaniowego w ramach Grupy Echo-Archicom, a tym samym pozyskaniu eksperckiego know-how, banku ziemi i zespołu pracowników. Wierzymy, że wyjątkowi ludzie mieszkają w wyjątkowych miejscach, dlatego projektujemy je dla nich z dbałością o każdy detal mający wpływ na jakość życia na osiedlu. Dostarczamy najwyższy standard mieszkania dzięki uwzględnieniu współczesnych trendów urbanistycznych, potrzeb mieszkańców i zasad kreowania zdrowej tkanki miejskiej. Nie zapominamy przy tym o odpowiedzialności środowiskowej i najlepszej jakości obsługi na każdym etapie procesu zakupu, a później wieloletniego zamieszkiwania – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu Archicom S.A.

Archicom utrzymuje pozycję lidera na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu. W II kwartale 2023 roku spółka sprzedała 310 lokali, co stanowi blisko 17% udziału w rynku.

Na koniec I półrocza 2023 roku Archicom dysponował 1414 lokalami w budowie, z których sprzedano dotychczas 60%. Spółka konsekwentnie rozwija i udoskonala swoją ofertę, aby utrzymać pozycję lidera we Wrocławiu oraz zaznaczyć swoją obecność w Krakowie, Łodzi, Warszawie i Poznaniu.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

POLECAMY