26 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNieruchomościArchicom pozyskał 220 mln zł na rozwój

Archicom pozyskał 220 mln zł na rozwój

-

Grupa Echo Investment, do której należy Archicom, poinformowała o pozyskaniu przez spółkę 220 mln zł na rozwój. Środki zostaną przeznaczone na zakup gruntów pod kolejne inwestycje.

W ramach emisji akcji serii E DKR Investment, będący akcjonariuszem Archicom i spółką zależną Echo Investment, przeznaczył do sprzedaży 6,11 mln istniejących i dopuszczonych do obrotu akcji Spółki. Jednocześnie akcjonariusz równocześnie potwierdził intencję objęcia takiej samej liczby nowo emitowanych akcji serii E Spółki.

Naszą intencją jest wykorzystanie możliwości, jakie daje obecność na rynku kapitałowym do wsparcia rozwoju Archicomu. Chcemy jeszcze szybciej reagować na okazje do zakupu najbardziej atrakcyjnych działek w największych miastach w Polsce. To w takich lokalizacjach tworzymy najwyższej jakości projekty mieszkaniowe i przestrzeń do życia – mówi Waldemar Olbryk, prezes Archicom S.A.

Pozyskane środki Archicom przeznaczy przede wszystkim na zintensyfikowanie działań w obszarze akwizycji gruntów pod kolejne inwestycje. Docelowo Archicom planuje sprzedawać 4 tys. mieszkań rocznie w perspektywie średnioterminowej.

Emisja akcji serii D i E była przeprowadzona w drodze oferty publicznej skierowanej wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych. Oferta obejmowała do 3,89 mln nowych akcji serii D oraz do 6,11 mln nowych akcji serii E Archicom.

W ramach emisji akcji serii E DKR Investment sprzedaje 6,11 mln istniejących i dopuszczonych do obrotu akcji Spółki. Jednocześnie akcjonariusz równocześnie potwierdził intencję objęcia takiej samej liczby nowo emitowanych akcji serii E Spółki.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!