12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaAuchan rozświetla przyszłość energią słoneczną!

Auchan rozświetla przyszłość energią słoneczną!

-

Polska sieć handlowa Auchan stawia na słońce jako źródło zasilania swoich sklepów.

Imponujące umowy i instalacje fotowoltaiczne zapewnią Auchan dostęp do czystej energii, obniżą koszty i znacząco zredukują emisję CO2. W ten sposób sieć buduje lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Potężny zastrzyk czystej energii

Auchan podpisał umowę z firmą GoldenPeaks Capital, liderem w dziedzinie energii odnawialnej. Dzięki temu 115 GWh czystej energii słonecznej rocznie trafi do sklepów sieci. To ekwiwalent rocznego zużycia prądu przez 52 tysiące gospodarstw domowych! W ciągu 12 lat emisja CO2 będzie obniżona o 876 tysięcy ton!

Własne instalacje fotowoltaiczne

Na dachach i parkingach 22 sklepów Auchan zamontowane zostaną panele słoneczne o łącznej mocy 24,8 MW, generując 23,5 GWh czystej energii rocznie. To pozwoli zapobiec emisji 15 tysięcy ton CO2 rocznie, co stanowi znaczący krok w kierunku ochrony środowiska.

Partnerstwo na rzecz czystej przyszłości

Współpraca z GoldenPeaks Capital wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju Auchan i przyczynia się do budowy bardziej ekologicznej Polski. Auchan staje się liderem transformacji energetycznej polskiego handlu detalicznego.

Innowacje dla klientów

Auchan stawia nie tylko na zieloną energię dla swoich sklepów, ale także dla swoich klientów. W 2024 roku w Rumii sieć otworzy pierwszą w Polsce ekologiczną wiatę parkingową typu carport. Wiata będzie zasilana energią słoneczną (200 MWh rocznie) i będzie oferować miejsca parkingowe dla 100 samochodów. Dodatkowo klienci będą mogli korzystać z 6 ładowarek do aut elektrycznych (AC i DC), ładując swoje pojazdy czystą energią ze słońca.

Źródło: Auchan

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...