12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKultura„Back to Black. Historia Amy Winehouse” – film biograficzny o niezwykłej artystce

„Back to Black. Historia Amy Winehouse” – film biograficzny o niezwykłej artystce

-

12 kwietnia 2024 roku na ekrany polskich kin wejdzie film „Back to Black. Historia Amy Winehouse”.

Biograficzny obraz przedstawia pełną pasji historię niezwykłej artystki, ukazując jej młodzieńcze lata w Londynie oraz drogę do światowej sławy.

W rolę tytułową wcieliła się wschodząca gwiazda kina Marisa Abela, która w 2022 roku wystąpiła w filmie „Branża”. Na ekranie partnerują jej m.in. zdobywca nagrody BAFTA Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.

Film wyreżyserowała Sam Taylor-Johnson, uznana artystka wizualna i reżyserka („Pięćdziesiąt twarzy Greya”). Obraz został wyprodukowany przez STUDIOCANAL oraz Monumental Pictures, przy pełnym wsparciu wytwórni muzycznych Universal Music Group oraz SONY Music Publishing. Natomiast w filmie usłyszymy wiele przebojów Amy Winehouse w wykonaniu samej Marisy Abeli.

Amy Winehouse to jedna z największych artystek w historii muzyki popularnej. W ciągu swojej kariery sprzedała ponad 30 milionów płyt na całym świecie, a jej utwory w serwisach streamingowych generują dziś ponad 80 milionów odtworzeń miesięcznie. 

Za produkcję muzyczną odpowiada Giles Martin („Rocketman”, „The Beatles: Get Back”), zaś za casting Nina Gold („1917”, „Psie pazury”).

Źródło: Kino Świat

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...