12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaBiznesBadanie zasięgu reklamy zewnętrznej w Polsce - AMS i Gemius łączą siły

Badanie zasięgu reklamy zewnętrznej w Polsce – AMS i Gemius łączą siły

-

AMS i Gemius połączyli siły, by wspólnie zbadać zasięg reklamy zewnętrznej w Polsce.

Celem partnerstwa jest dostarczenie rzetelnych danych o zasięgu reklam zewnętrznych, co pozwoli udowodnić ich potencjał reklamodawcom. 

Współpraca z Gemiusem to kolejny krok w rozwoju badań widowni reklamy Out-of-Home (OOH) w Polsce, realizowany przez AMS. Spółka prowadzi już badanie Outdoor Track, dostarczając rynkowi kontakty VAC (Visibility Adjusted Contact) jako walutę w rozliczeniach kampanii OOH w 10 największych aglomeracjach kraju.

Warto podkreślić, że AMS był jednym z inicjatorów włączenia reklamy Out-of-Home do Mediapanelu. Już w 2022 roku, podczas organizowanej przez nas konferencji #DataDrivenDOOH Gemius zaprezentował pierwsze testowe przeliczenia całego systemu nośników Digital OOH AMS. Uzyskaliśmy wówczas wysoki wynik 73% zasięgu mierzonego wskaźnikiem OTS, czyli Opportunity To See – powiedział Marek Kuzaka, prezes AMS.

Dane z Mediapanelu wzbogacą dotychczasowe informacje o zasięgu reklamy zewnętrznej. Obejmą one zarówno klasyczne nośniki OOH, jak i cyfrowe ekrany reklamowe. Umożliwi to bezpośrednie porównanie efektywności reklamy OOH z innymi mediami, co z kolei pozwoli na pełniejszą prezentację potencjału widowni tego typu kampanii.

Korzyści z partnerstwa:

  • Dokładniejsze dane o zasięgu: Połączenie danych z Outdoor Track i Mediapanelu zapewni kompleksowy obraz widowni reklamy OOH w Polsce.
  • Porównywalność z innymi mediami: Możliwość bezpośredniego porównania efektywności reklamy OOH z telewizją, radiem i internetem ułatwi planowanie kampanii marketingowych.
  • Pełniejsza prezentacja potencjału OOH: Dostęp do rzetelnych danych o zasięgu ułatwi udowodnienie reklamodawcom potencjału reklamy zewnętrznej.
patronat medialny
ŹródłoGemius
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...