12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławXXII Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej

XXII Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej

-

Już w najbliższą sobotę, 10 lutego, w auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – XXII Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej.

Bal to nie tylko karnawałowa zabawa, ale przede wszystkim okazja do wsparcia najzdolniejszych studentów i studentek z niepełnosprawnościami.

Wśród blisko 200 gości balu znajdą się przedstawiciele świata nauki, biznesu i polityki. Dodatkowo atmosferę podgrzeje występ Jana Górki, studenta Politechniki Wrocławskiej i zwycięzcy 14. edycji programu The Voice of Poland.

Licytacja z sercem – wyjątkowe przedmioty na aukcji

Głównym punktem programu będzie balowa aukcja, podczas której będzie można wylicytować 29 unikatowych przedmiotów. Wśród nich prawdziwe perełki:

  • kryształowa karafka z Huty Szkła Julia ufundowana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego,
  • ikona polskiego designu – stołek PLOPP autorstwa Zieta Studio,
  • podwodna kolacja dla czterech osób w Afrykarium.

Nie zabraknie też dzieł sztuki uznanych artystów, takich jak Wojciech Siudmak czy Stanisław Wysocki.

Stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami

Wszystkie środki zebrane podczas aukcji i akcji „Nocne Listowanie” zasilą fundusz stypendialny dla studentów i studentek PWr z niepełnosprawnościami. Od 2006 roku dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad dwa miliony złotych, wspierając tysiąc stypendystów.

Darczyńcy z sercem

W tym roku do grona darczyńców dołączyły firmy: PCC Rokita S.A., Fundacja Empiria i Wiedza, Grupa Impel, KGHM ZANAM S.A., Elektrotim S.A., Wrocławskie Zakłady Zielarskie Herbapol S.A. i RAMDECOR. Już przed balem na fundusz wpłynęło niemal 180 tys. zł!

XXII Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej to nie tylko karnawałowa zabawa, ale przede wszystkim piękny gest solidarności i szansa na lepsze jutro dla studentów z niepełnosprawnościami. 

Źródło: PWr

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...