14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławOtwarcie Bastionu Sakwowego we Wrocławiu

Otwarcie Bastionu Sakwowego we Wrocławiu

-

Wrocław zyskał nową, wyjątkową przestrzeń publiczną – Bastion Sakwowy!

Po gruntownym remoncie, 8 czerwca 2024 roku, wzgórze oficjalnie otworzy się dla wszystkich mieszkańców. Uroczystość odbędzie się w godzinach 10:00 – 15:00 i będzie obfitować w liczne atrakcje.

Impreza otwarcia

Podczas wydarzenia posłuchamy koncertu na żywo zespołu „Echo Wrocławia” i poznamy historię Bastionu Sakwowego z opowieści przewodników. Ponadto uczestnicy wezmą udział w quizach i rysowankach przygotowanych specjalnie dla najmłodszych. Na chętnych czekają również pamiątkowe monety wybite z okazji otwarcia. Nie zabraknie również pysznych poczęstunków od Freeride, przyszłego operatora kawiarni i restauracji na Bastionie.

Nowa przestrzeń publiczna

Bastion Sakwowy stanie się miejscem spotkań i wypoczynku dla mieszkańców Wrocławia. Będzie to otwarta i bezpłatna przestrzeń dostępna dla wszystkich. Obiekt będzie monitorowany i chroniony przez 24 godziny na dobę. W planach jest dalszy rozwój i rewitalizacja wzgórza, m.in. remont promenady nad fosą, nowe przejście dla pieszych i rowerzystów oraz kładka łącząca wzgórze z ulicą Komuny Paryskiej.

ŹródłoUM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!