niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaNewsy regionalneWrocławBeach-Bar Port Węglowy - unikalne miejsce na wrocławskiej mapie

Beach-Bar Port Węglowy – unikalne miejsce na wrocławskiej mapie

-

reklama

Wrocławski Park Wodny otworzył dziś nowy Beach-Bar Port Węglowy. Nowe miejsce zlokalizowane jest przy ulicy Na Grobli 4, obok północnej stacji Polinki, tuż przy ujściu Oławy do Odry.

Beach-Bar Port Węglowy wyróżnia się swoją przestronnością, oferując gościom aż 20 000 metrów kwadratowych powierzchni. To tyle co trzy boiska piłkarskie. To sprawia, że można tu znaleźć wszystko, czego można oczekiwać od miejskiego beach-baru.

Otwarcie w otoczeniu dzieci i rodzin zastępczych

W dniu otwarcia, 31 maja, Beach-Bar Port Węglowy gościł dzieci z pobliskich szkół oraz z rodzin zastępczych. Wrocławski Park Wodny angażuje się we wspieranie rodzicielstwa zastępczego i w ramach tego wydarzenia dzieci wspólnie sadziły warzywa w tzw. ogrodach społecznych. Inicjatywa ta stanowi część większego zaangażowania parku wodnego w społeczność lokalną.

Ulubione miejsce wrocławian nad Odrą

Wrocławianie uwielbiają spędzać czas nad Odrą, co pokazały majowe Dni Odry. W ciągu jednego letniego weekendu, około 18 tysięcy mieszkańców Wrocławia aktywnie korzysta z uroków Odry i innych rzek miasta. Beach-Bar Port Węglowy staje się zatem atrakcją, która doskonale odpowiada na potrzeby społeczności lokalnej, oferując przyjemne miejsce wypoczynku nad brzegiem rzeki.

Planowane inwestycje

Pomimo pandemii, wojny na Ukrainie i wzrostu inflacji, plany Wrocławskiego Parku Wodnego obejmują rozbudowę Beach-Baru Port Węglowy w miejską marinę z portem jachtowym, stacją benzynową dla motorówek oraz slipem. Szacowany koszt takiej inwestycji wynosi około 40 milionów złotych i stanowi wyzwanie finansowe. Obecnie Wrocław posiada już 19 innych beach-barów, a Beach-Bar Port Węglowy staje się dwudziestym, charakteryzującym się nieco innym konceptem.

Przyszłe plany obejmują również oczyszczenie dna portowej zatoki, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. W związku z tym Wrocławski Park Wodny będzie poszukiwał zewnętrznych dotacji, aby sfinansować te i kolejne działania.

W planach jest stworzenie skrzyniowego ogrodu edukacyjnego, gdzie dzieci już teraz sadziły warzywa, zioła i kwiaty. Ten ogród będzie dostępny dla wszystkich, którzy chcą dołączyć, posadzić coś i pielęgnować rośliny, co stanowi ciekawą inicjatywę edukacyjną i społeczną.

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...