12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneBezpieczeństwo w sieci – jak chronić swoje finanse w erze cyfrowej bankowości?

Bezpieczeństwo w sieci – jak chronić swoje finanse w erze cyfrowej bankowości?

-

Bankowość internetowa i mobilna zyskują coraz większą popularność. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług bankowych online, ponieważ są one wygodne i pozwalają na zarządzanie finansami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

Niestety, wraz z rozwojem cyfrowej bankowości rośnie również ryzyko cyberataków. Cyberprzestępcy wykorzystują różne metody, aby wyłudzić dane osobowe i finansowe od klientów banków.

Jak chronić swoje finanse w sieci?

Oto kilka ważnych zasad, które należy przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko cyberataku:

  • Nigdy nie ujawniaj haseł do swojego konta bankowego lub karty kredytowej osobom trzecim, w tym również pracownikom banku. Pracownicy banków są przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa, ale nawet oni mogą paść ofiarą oszustwa.
  • Bądź ostrożny, jeśli pracownik banku prosi Cię o instalację oprogramowania na Twoim urządzeniu. Cyberprzestępcy mogą podszywać się pod pracowników instytucji finansowych i nakłaniać do pobrania złośliwego oprogramowania, które może zagrozić bezpieczeństwu Twoich danych.
  • Potwierdzaj tożsamość osoby kontaktującej się z Tobą w imieniu instytucji finansowej. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, dzwoń na oficjalny numer telefonu banku lub kontaktuj się z nim przez bezpieczny kanał, taki jak poczta e-mail.
  • Zainstaluj i regularnie aktualizuj oprogramowanie antywirusowe i antymalware. Oprogramowanie to może pomóc w ochronie Twojego urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem.
  • Korzystaj wyłącznie z bezpiecznych połączeń internetowych. Zawsze sprawdzaj, czy strona internetowa, na której się znajdujesz, jest zabezpieczona protokołem HTTPS.
    Unikaj korzystania z publicznych sieci Wi-Fi. Publiczne sieci Wi-Fi są mniej bezpieczne niż sieci domowe lub firmowe.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...