27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaBiznesBezpłatne szkolenie online z ekspertami ZUS

Bezpłatne szkolenie online z ekspertami ZUS

-

Już jutro, 16 maja (wtorek) odbędzie się spotkanie online z ekspertami ZUS na temat poprawnego rozliczenia składki zdrowotnej za ubiegły rok. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Spotkanie z ekspertami ZUS odbędzie się wtorek 16 maja tego roku o godz. 10 na platformie Webex. Na webinarium nie trzeba się zapisywać, jest otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, należy kliknąć w link, który będzie dostępny na stronie www.zus.pl w najbliższym czasie.

Kierujemy je do wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zmianach w programie Płatnik, wynikających z obowiązku rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Podczas spotkania online eksperci z centrali ZUS pokażą jak wypełnić dokumenty w programie Płatnik, wyjaśnią wątpliwości, z jakimi najczęściej zgłaszają się osoby dokonujące rozliczenia oraz postarają się odpowiedzieć na pytania uczestników – dodaje.

Nie trzeba mieć zainstalowanej żadnej specjalnej aplikacji, gdyż wystarczy przeglądarka z dostępem do Internetu. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w webinarium, będą miały dostęp do nagrania z tego spotkania. Zostanie ono udostępnione na stronie internetowej ZUS oraz na kanale YouTube.

Do 22 maja przedsiębiorcy muszą złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok. Obowiązek ten spełniło już ponad 600 tys. płatników.

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z „Płatnika” powinni pamiętać o aktualizacji danych. Program przy każdym uruchomieniu sprawdza, czy baza słowników i komponentów jest w najnowszej wersji. Aby sporządzić dokument ZUS DRA z rocznym rozliczeniem za kwiecień 2023 r. należy dokonać aktualizacji. Dopiero wówczas Płatnik pobiera dane niezbędne do przygotowania rocznego rozliczenia składki.

Źródło: ZUS

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!