18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaBezpłatne wejściówki na przegląd filmów

Bezpłatne wejściówki na przegląd filmów

-

Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Dolnośląskie Centrum Filmowe ponownie organizują pokazy filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX. Wejściówki na filmy są bezpłatne i dostępne w kasach kin.

W tym roku o Nagrodę Publiczności LUX walczy o pięć filmów. Tworzą one eklektyczną mieszankę tematów, podejść i wizualnych przeżyć. Nominowane filmy to: „Alcarràs”, „Blisko”, „Błędny ognik”, „Gorące dni”, „W trójkącie”. Napisy do nich zostały przetłumaczone na 24 języki urzędowe UE.

Źródło: Dolnośląskie Centrum Filmowe
Źródło: Dolnośląskie Centrum Filmowe

Nagroda Publiczności LUX jest przyznawana przez Parlament Europejski i European Film Academy, we współpracy z Komisją Europejską i siecią kin Europa Cinemas. Laureata nagrody wyłonią wspólnie widzowie i posłowie do Parlamentu Europejskiego. Poznamy go już w środę, 14 czerwca, podczas ceremonii wręczenia nagrody w Parlamencie Europejskim
w Strasburgu.

Do 12 czerwca na stronie https://rating.luxaward.eu/pl/ można zagłosować na najlepszy film. Spośród wszystkich głosujących wylosowanych zostanie 10 osób, które otrzymają zaproszenie do udziału w ceremonii wręczenia Nagrody Publiczności LUX. Do wygrania są też gadżety filmowe. Więcej informacji na temat Nagrody Publiczności LUX oraz nominowanych filmów można znaleźć na stronie https://luxaward.eu/pl/ .

W dniach 23-25 kwietnia filmy będą wyświetlane we wszystkich kinach należących do DCF – we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy, Lubaniu i w Żarach.

Źródło: Dolnośląskie Centrum Filmowe

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!