29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieBiała Sobota - badania profilaktyczne w Obornikach Śląskich

Biała Sobota – badania profilaktyczne w Obornikach Śląskich

-

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii oraz Dolnośląski Wojewódzki Oddział NFZ zapraszają na badania profilaktyczne, które odbędą się w podwrocławskich Obornikach Śląskich w sobotę, 22 lipca.

Badania będą dostępne w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym DCOPiH przy ul. Trzebnickiej 3 w godz. 13:00-17:00. Na miejscu będzie można skorzystać z pakietu badań i porad dostosowanych do każdej grupy wiekowej:

  • badań znamion skóry, 
  • cytologicznych, 
  • stomatologicznych dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, 
  • densytometrycznych i porad specjalisty dotyczących osteoporozy.

Wszystkie badania są bezpłatne i przeznaczone dla osób uprawnionych do świadczeń opieki zdrowotnej w ramach NFZ. Przy stanowisku informacyjno-edukacyjnym NFZ będzie można skorzystać z różnych usług, takich jak wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) czy uzyskanie informacji na temat portalu „Diety NFZ” oraz programu „Profilaktyka 40+”. Istnieje również możliwość założenia aplikacji MojeIKP i mojeFizjo+.

W ramach wydarzenia Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu będzie prowadzić szkolenia z pierwszej pomocy, a Centralny Ośrodek Informatyki pomoże w uruchomieniu i korzystaniu z aplikacji mObywatel, umożliwiającej posługiwanie się mDowodem. NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) przygotował także stanowisko informacyjno-edukacyjne z zakresu cyberhigieny i edukacji smogowej.

Źródło: DCOPiH

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!