29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEBiedronka rozkręca elektromobilność w Polsce

Biedronka rozkręca elektromobilność w Polsce

-

Biedronka, w partnerstwie z Powerdot, zrywa kolejne bariery w dziedzinie elektromobilności.

Sieć umożliwia ładowanie pojazdów elektrycznych w trakcie codziennych zakupów w 56 lokalizacjach na terenie Polski. Nowa inicjatywa to największe tego typu przedsięwzięcie w Europie, łączące siły handlowego giganta z operatorem stacji ładowania aut elektrycznych, Powerdot.

Rozwinięcie infrastruktury ładowania

Sieć sklepów Biedronka już dysponuje 214 stacjami ładowania rozmieszczonymi w ponad 50 miejscowościach. Do końca bieżącego roku planowane jest uruchomienie 600 stacji przy sklepach sieci. Obecnie stacje dostępne są w 56 lokalizacjach, obejmując miasta takie jak Dynów, Gubin, Jasień, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, czy Lublin.

Na Dolnym Śląsku stacje znajdziecie w 3 lokalizacjach:  

  • Legnica, ul. Jaworzyńska 257
  • Lubań, ul. Esperantystów 1
  • Świebodzice, ul. Łączna 43

Partnerstwo przyspiesza rozwój

Współpraca między Biedronką a Powerdot sprawi, że infrastruktura szybkiego ładowania w Polsce zyska na znaczeniu, osiągając moc przekraczającą 100 kW. Powerdot, odpowiedzialny za instalację, funkcjonowanie stacji, oprogramowanie oraz obsługę płatności, wspólnie z Biedronką, zainicjuje rozwój dziesiątek nowych stacji.

Efektywność ładowania

Każda stacja ładowania przy sklepach Biedronka oferuje moc 120 kW. To umożliwia szybkie naładowanie pojazdu elektrycznego (z baterią o pojemności 50 kWh) w zaledwie 20-30 minut. Po takiej operacji, kierowcy elektryków mogą pokonać dystans około 200 km.

Uniwersalność

Stacje posiadają trzy złącza: CCS, ChaDemo oraz Type 2. To sprawia, że są kompatybilne zarówno z pojazdami w pełni elektrycznymi, jak i hybrydami typu plug-in. Co istotne, korzystanie z tych stacji nie wymaga zakładania konta, korzystania z aplikacji ani opłacania abonamentu. Różnorodne formy płatności, takie jak karta bankowa, kod QR bez rejestracji czy karta RFiD w ramach roamingu, sprawiają, że proces jest prosty i dostępny dla każdego kierowcy.

Źródło: Biedronka

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!