niedziela, 3 marca, 2024

Biedronka szkoli pracowników w wirtualnej rzeczywistości

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Sieć dyskontów wykorzystuje technologię VR do szkolenia pracowników w zakresie wypieku pieczywa i udzielania informacji zwrotnej.

Biedronka, największa sieć handlowa w Polsce, wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości (VR) do szkolenia pracowników. Dzięki temu pracownicy mogą zdobywać nowe umiejętności i wiedzę w realistycznym środowisku, bez konieczności wychodzenia z biura.

Szkolenia VR w Biedronce obejmują dwa obszary:

  • Wypiek pieczywa: Podczas szkolenia pracownik zostaje przeniesiony do wirtualnego sklepu, w którym może samodzielnie upiec chleb. System na bieżąco daje mu informację zwrotną na temat poprawności wykonywanych czynności.
  • Udzielanie informacji zwrotnej: Podczas szkolenia pracownik wciela się w rolę przełożonego i przeprowadza rozmowę z pracownikiem w zakresie bieżących projektów. Po zakończeniu rozmowy pracownik otrzymuje informację zwrotną na temat swojego występu.

Szkolenia VR w mają szereg zalet:

  • Są skuteczniejsze niż tradycyjne szkolenia: Badania pokazują, że szkolenia VR są o 40% skuteczniejsze niż tradycyjne szkolenia.
  • Skracają czas szkolenia: Szkolenia VR są o ponad 80% krótsze niż tradycyjne szkolenia.
  • Zwiększają zadowolenie pracowników: Pracownicy, którzy uczestniczą w szkoleniach VR, są bardziej zadowoleni ze swojej pracy i bardziej zmotywowani do wykonywania swoich obowiązków.

Biedronka planuje wdrożenie kolejnych szkoleń VR w 2024 roku. Wśród nich znajdzie się szkolenie z zakresu obsługi lady tradycyjnej.

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

POLECAMY