20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławBieg charytatywny "Jesteś, więc jestem" - wsparcie dla Michała

Bieg charytatywny „Jesteś, więc jestem” – wsparcie dla Michała

-

W sobotę, 27 maja, o godzinie 11:00, w Lasku Osobowickim we Wrocławiu odbędzie się charytatywny bieg rodzinny „Jesteś, więc jestem” – Kilometry Pomocy. Wydarzenie to nie tylko promuje rodzicielstwo zastępcze, ale również wspiera Michała, podopiecznego jednej z wrocławskich rodzin zastępczych.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Kilometry Pomocy, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (Zespół Realizacji Zadań Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej). Bieg organizowany jest w ramach projektu „Dzień Rodzicielstwa Zastępczego – kampania społeczna”, finansowanego przez Fundację EY.

Serdecznie zapraszamy na bieg dla Michała wszystkich biegaczy, spacerowiczów, osoby uprawiające nordic walking oraz chcące po prostu spędzić czas na świeżym powietrzu – mówi Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. – Na chętnych czeka pięciokilometrowa trasa, na której odbędzie się bieg główny oraz nordic walking.

Okazja do aktywności fizycznej i wsparcia 

Podczas biegu głównego, oprócz samej rywalizacji, uczestników czekać będą liczne atrakcje. Wszystkie wpłaty od uczestników biegu zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Michała. Michał to chłopiec objęty opieką rodziny zastępczej, który od 2019 roku walczy z chorobą Fibular Hemimelią. Chłopiec przeszedł już 10 operacji, wymaga rehabilitacji oraz noszenia ortez. Pomimo licznych trudności zdrowotnych, Michał jest prawdziwym wojownikiem, aktywnym i upartym, który dzięki wsparciu ma szansę na samodzielne życie.

30 maja Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

We Wrocławiu w rodzinnej pieczy zastępczej przebywa łącznie niemal 800 dzieci w ponad 600 rodzinach. Większość przebywa w 429 spokrewnionych rodzinach zastępczych. Pozostałe dzieci znalazły opiekę u rodzin niezawodowych, zawodowych oraz w rodzinnych domach dziecka. Ale na rodziców zastępczych nadal czeka niemal 400 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Bieg odbędzie się przy ulicy Witkowskiej, a każdy chętny do udziału powinien wypełnić formularz rejestracyjny oraz uiścić opłatę startową w wysokości min. 45 zł.

Źródło: MOPS Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!