31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZERzeki w naszych rękach | BIG JUMP 2024

Rzeki w naszych rękach | BIG JUMP 2024

-

14 lipca o godzinie 15:00 tysiące ludzi w całej Europie połączy się w symbolicznym geście solidarności z naszymi rzekami.

W ramach akcji BIG JUMP uczestnicy wejdą do wody, by zamanifestować swoje zaangażowanie w ich ochronę. W Polsce do wydarzenia można dołączyć m.in. nad Białą w Bielsku-Białej, Dobrą w gminie Długołęka, czy Wisłą w Warszawie.

Dlaczego rzeki potrzebują naszego głosu?

Rzeki są życiodajną arterią naszej planety. Dostarczają nam wody pitnej, regulują klimat, są domem dla niezliczonej ilości gatunków zwierząt i roślin. Niestety, w dobie katastrofy klimatycznej i rabunkowej eksploatacji przyrody, rzeki coraz częściej wylewają, wysychają i zamieniają się w cuchnące ścieki.

Czas działać!

BIG JUMP to nie tylko symboliczny gest. To również apel do rządzących i decydentów o zmianę polityki wodnej. Musimy zaprzestać betonowania rzek, likwidować zbędne tamy i stopnie wodne, a przywracać im naturalny bieg.

Jak dołączyć do BIG JUMP?

Wystarczy, że 14 lipca o godzinie 15:00 wejdziesz do wody – rzeki, jeziora, a nawet morza. Możesz zrobić to sam, z rodziną, przyjaciółmi, czy grupą znajomych. Ważne, by pokazać, że rzeki są dla nas ważne!

Zorganizuj własny BIG JUMP!

Jeśli chcesz zorganizować własne wydarzenie BIG JUMP, skontaktuj się z Klubem Gaja lub jedną z lokalnych organizacji partnerskich. Ich dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej Klubu Gaja.

ŹródłoKlub Gaja
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!