niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaBiznesBoom na parki handlowe w Polsce

Boom na parki handlowe w Polsce

-

reklama

Parki handlowe to dynamicznie rozwijający się segment na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Ich format zyskuje coraz większą popularność, generując zyski dla inwestorów oraz ułatwiając codzienne zakupy konsumentom.

W pierwszym półroczu 2023 roku w Polsce oddano aż 150 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowych. To imponujący wzrost o 40% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ponad 2/3 tej nowej przestrzeni pochodzi z debiutujących parków handlowych, zlokalizowanych głównie w mniejszych miejscowościach poniżej 100 tysięcy mieszkańców.

Obecnie w budowie pozostaje niemal pół miliona metrów kwadratowych nowej przestrzeni handlowej. W planach jest otwarcie ponad 30 nowych parków handlowych, a także rozbudowa kilku istniejących obiektów.

Parki handlowe przyciągają inwestorów ze względu na mniejszy nakład czasu i zasobów potrzebny na realizację projektu w porównaniu z dużymi centrami handlowymi. Umowy z najemcami są dłuższe i wyrażane w euro, często na okresy nawet do 10 lat. Niskie czynsze i opłaty eksploatacyjne przyciągają również przedsiębiorców. Dla konsumentów parki handlowe oferują szybki dostęp do sklepów z codziennymi potrzebami. 

Obecnie w Polsce jest 16 milionów metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni handlowej, z czego 20% stanowią parki handlowe. Ta liczba stale rośnie, a do końca 2023 roku zasoby rynku mają szansę powiększyć się o kolejne 300 tysięcy metrów kwadratowych.

Źródło: Materiał prasowy

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...