29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesBSH inwestuje we Wrocławiu - nowy przenośnik i magazyn

BSH inwestuje we Wrocławiu – nowy przenośnik i magazyn

-

Firma BSH poczyniła znaczące inwestycje w rozwój swojego wrocławskiego oddziału.

Nowoczesny przenośnik łączy teraz fabryki piekarników i lodówek z nowo wynajętym magazynem. To przygotowanie przedsiębiorstwa na wzrost mocy produkcyjnych w nadchodzących latach.

Przenośnik usprawnia logistykę

Zautomatyzowany system transportu usprawnia logistykę i zapewnia płynną komunikację między fabrykami a magazynem o powierzchni 46 tys. m2. To strategiczna inwestycja, która pozwoli BSH sprostać rosnącym wyzwaniom rynkowym i zwiększyć produkcję docelową do miliona urządzeń rocznie w każdej z fabryk.

Dzięki temu będziemy mogli zrezygnować z codziennego używania kilku samochodów dostawczych, którymi obecnie przewozimy produkty z fabryk do nowego magazynu. Zwiększymy w ten sposób naszą wydajność, obniżymy koszty i ograniczymy emisję dwutlenku węgla – powiedział Dawid Łuczak, kierownik działu operacji logistycznych w BSH we Wrocławiu.

BSH stawia na zrównoważony rozwój

Wrocławskie zakłady BSH przykładają dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. W ostatnich latach firma znacząco zredukowała zużycie prądu, gazu i wody w swoich fabrykach. Całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną pokrywane jest ze źródeł odnawialnych. Natomiast na dachach budynków BSH instalowane są panele fotowoltaiczne. Do 2030 roku firma zobowiązała się do wykorzystania w swoich produktach 95% materiałów nadających się do recyklingu. Wiemy już, że  50% z nich będzie pochodzić z recyklingu.

ŹródłoBSH
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!