29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKulturaBusker Tour 2023 już w sierpniu we Wrocławiu

Busker Tour 2023 już w sierpniu we Wrocławiu

-

Zapraszamy na festiwal Busker Tour, który odbędzie się 25 i 26 sierpnia 2023 we Wrocławiu.

Busker Tour to objazdowy uliczny festiwal interdyscyplinarny sztuk performatywnych i Nowego Cyrku. Występy uliczne dają wolność wyboru i miejsce na improwizację oraz eksperymenty.

Tworząc swoje autorskie pokazy, buskerzy śmiało czerpią z:

  • teatru,
  • tańca,
  • akrobatyki,
  • żonglerki
  • i wielu innych dziedzin i dyscyplin.

W programie jest kilkanaście różnych spektakli i koncertów. Każdy z nich zostanie zaprezentowany kilka razy. Łącznie odbędzie się ok. 70 wydarzeń. Większość zaproszonych artystów wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Kim jest busker?

Busker to performer, który dowolny plac potrafi zamienić w scenę. Natomiast przechodniów w publiczność. Jego celem jest dostarczenie rozrywki, wywołanie emocji. I co oczywiste zaprezentowanie swojego talentu, pomysłu, umiejętności i osobowości. Mistrzowskie opanowanie własnego ciała i rekwizytów oraz najtrudniejsze technicznie numery nie wystarczą. Równie ważna jest charyzma, sposób prezentacji i umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością.

Buskerów wyróżnia również umiejętność dostosowania spektakli do nowych przestrzeni. Podczas festiwalu poznają je zwykle po raz pierwszy, dopiero podczas występu. Nie mają wcześniej prób, nie wiedzą, ile osób zobaczy ich pokaz oraz jak zareagują.

Buskerzy nie trzymają się ściśle scenariusza. Jest on dla nich punktem odniesienia. Improwizacje, wykorzystywanie nowych miejsc jako inspiracji oraz angażowanie widzów sprawiają, że pokaz tego samego artysty może być za każdym razem innym doświadczeniem.

Informacje praktyczne

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Każdemu, komu spodoba się pokaz może wrzucić performerom coś do kapelusza. Na festiwalu nie ma barierek ani krzeseł. Każdy busker przed pokazem wyznacza liną lub gestem swoją uliczną scenę. 

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!