14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaEdukacjaCanva for Education | Bezpłatne narzędzie dla szkół

Canva for Education | Bezpłatne narzędzie dla szkół

-

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) nawiązało strategiczne partnerstwo z firmą Canva, globalną platformą do komunikacji wizualnej.

W ramach inicjatywy Canva for Education bezpłatny dostęp do rozszerzonej wersji platformy uzyskają wszyscy nauczyciele zatrudnieni w polskich placówkach edukacyjnych oraz uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych.

Celem współpracy jest upowszechnianie kreatywności i innowacji w komunikacji cyfrowej wśród uczniów i nauczycieli. Canva for Education dostarcza im praktyczne narzędzia do tworzenia angażujących prezentacji, plakatów, infografik, filmów edukacyjnych i innych materiałów wizualnych.

Korzyści z programu Canva for Education:

  • Bezpłatny dostęp dla wszystkich: Nauczyciele i uczniowie zyskują dostęp do pełnej wersji platformy, bogatej w funkcje i zasoby.
  • Łatwość obsługi: Canva jest intuicyjna i prosta w użytkowaniu, nawet dla osób bez doświadczenia w projektowaniu graficznym.
  • Szeroki wachlarz narzędzi: Platforma oferuje różnorodne szablony, ikony, zdjęcia, filmy i inne elementy, które ułatwiają tworzenie atrakcyjnych wizualnie materiałów.
  • Wsparcie rozwoju cyfrowej kreatywności: Uczniowie nabywają umiejętności posługiwania się narzędziami cyfrowymi i rozwijają wyobraźnię przestrzenną.
  • Przygotowanie do przyszłości: Canva for Education pomaga uczniom w zdobyciu kompetencji cyfrowych, niezbędnych w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Dostęp do platformy

Uczniowie i nauczyciele mogą uzyskać bezpłatny dostęp do Canva for Education za pośrednictwem swojego loginu w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), dostępnej na stronie www.zpe.gov.pl. Osoby, które nie posiadają jeszcze konta na ZPE, mogą je założyć u dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT. Szczegółowe instrukcje dotyczące logowania i korzystania z aplikacji Canva są dostępne na stronie ZPE.

Canva for Education w języku polskim

Platforma została w całości przetłumaczona na język polski. Po zalogowaniu się należy zmienić język angielski na polski w ustawieniach. Od czerwca 2024 roku język polski będzie automatycznie ustawiany dla wszystkich użytkowników logujących się do aplikacji za pośrednictwem ZPE.

ŹródłoGov.pl

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!