18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZECastorama stawia na fotowoltaikę

Castorama stawia na fotowoltaikę

-

Castorama Polska konsekwentnie rozwija energooszczędne rozwiązania. Do końca 2024 roku sieć planuje pokryć wszystkie dachy swoich obiektów panelami solarnymi.

Do tej pory instalacje fotowoltaiczne zainstalowane są już na dachach 55 sklepów Castoramy oraz siedziby firmy.

Castorama Polska w 2022 roku osiągnęła 100% zielonej energii, pozyskiwanej wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. W 2023 roku sieć planuje zainstalować panele fotowoltaiczne w kolejnych 8 lokalizacjach, a do końca 2025 roku również na dachach centrów dystrybucyjnych.

Inwestycja w fotowoltaikę, to element strategii zrównoważonego rozwoju, którą wdrażamy od lat. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy samodzielnie, na własne potrzeby, wytwarzać energię odnawialną. Pozwala nam to znacząco zmniejszyć ślad węglowy i zapewnić wymierne oszczędności. Już odnotowujemy pierwsze sukcesy, a to dopiero początek zmian w tym kierunku, które mam nadzieję zainspirują naszych klientów do tego typu energooszczędnych inwestycji w swoich domach – podkreśla Sławomir Miłosz, dyrektor ds. budowlanych i technicznych Castorama Polska.

Dzięki instalacjom fotowoltaicznym Castorama może znacząco obniżyć swoje koszty energii elektrycznej. W 2023 roku sieć wyprodukowała już ponad 1 800 000 kWh energii słonecznej, co stanowi 7% jej całkowitego zużycia. To zasób pokrywający zapotrzebowanie 2 pełnoformatowych sklepów Castoramy.

Fotowoltaika to nie tylko oszczędności, ale także ochrona środowiska. Dzięki temu Castorama może przyczynić się do realizacji celu grupy Kingfisher, czyli osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do końca 2040 roku.

Źródło: Castorama

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!