14 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneCentrum Dawnych Technik Garncarskich w Bolesławcu otwarte!

Centrum Dawnych Technik Garncarskich w Bolesławcu otwarte!

-

24 października 2023 roku w Bolesławcu odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Dawnych Technik Garncarskich.

Centrum powstało w ramach projektu „Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis”, współfinansowanego przez Unię Europejską. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, instytucji, zakładów, szkół i przedszkoli. 

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zgromadzeni goście wyruszyli w korowodzie do CDTG z repliką Wielkiego Garnca mistrza Joppego z połowy XVIII w., która została przeniesiona na dziedziniec nowo powstałej instytucji.

W salach CDTG odbyły się pokazy i warsztaty związane z rzemiosłem ceramicznym. Uczestnicy zwiedzili również wystawę prezentującą współczesne wzornictwo ceramiki bolesławieckiej oraz multimedialną prezentację kilkudziesięciu instytucji należących do szlaku rzemiosł Via Fabrilis.

Centrum Dawnych Technik Garncarskich to nowa atrakcja turystyczna Bolesławca. To miejsce, w którym poznajemy historię i tradycje garncarskiego rzemiosła. W centrum możemy również wziąć udział w warsztatach i zajęciach edukacyjnych.

Centrum jest otwarte dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Zwiedzimy je również w otwarty weekend 28-29 października w godzinach 10:00-16:00. Zwiedzanie i udział w warsztatach do końca listopada są bezpłatne.

Źródło: UM Bolesławiec

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!