niedziela, 3 marca, 2024

Wroclavia staje się bardziej przyjazna dla osób w spektrum autyzmu

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Centrum handlowe Wroclavia wprowadziło nowe rozwiązania dla osób w spektrum autyzmu.

Od 4 grudnia w poniedziałki w godzinach 18:00-20:00 obowiązują „Godziny ciszy”. W tym czasie w częściach wspólnych centrum przygaszane jest światło i wyciszana muzyka. Dodatkowo w recepcji można wypożyczyć plecaki z akcesoriami sensorycznymi, takimi jak słuchawki wygłuszające, piłeczki antystresowe czy gadżety pop it.

„Godziny ciszy” mają na celu ułatwienie osobom w spektrum autyzmu i innym osobom o wysokiej wrażliwości na bodźce zewnętrzne korzystania z oferty centrum handlowego. W tym czasie panuje w nim spokojniejsza i mniej stymulująca atmosfera, co może pomóc tym osobom czuć się bardziej komfortowo.

Plecaki sensoryczne również mają za zadanie pomóc osobom w spektrum autyzmu. Słuchawki wygłuszające mogą pomóc wytłumić dźwięki z otoczenia, które mogą być dla nich zbyt intensywne. Piłeczki antystresowe i gadżety pop it mogą natomiast pomóc zmniejszyć napięcie i stres.

Wroclavia to centrum handlowe, które kładzie duży nacisk na dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Oprócz „Godzin ciszy” i plecaków sensorycznych w obiekcie znajdują się również inne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, takie jak:

  • usługa „Migam” umożliwiająca natychmiastowe połączenie wideo z tłumaczem języka migowego
  • możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego i asysty w przemieszczaniu się po obiekcie
  • przewodnik po Wroclavii w alfabecie Braille’a
  • 38 specjalnie oznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami
  • toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Źródło: Materiał prasowy

NAJNOWSZE

POLECAMY