12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNieruchomościCeny mieszkań we Wrocławiu znów rosną. Ile trzeba za nie zapłacić?

Ceny mieszkań we Wrocławiu znów rosną. Ile trzeba za nie zapłacić?

-

Ceny mieszkań we Wrocławiu znów rosną. W listopadzie 2023 roku średnia cena za metr kwadratowy nowego mieszkania w stolicy Dolnego Śląska wyniosła 13 083 zł. To oznacza wzrost o 11% rok do roku.

Najdroższe mieszkania we Wrocławiu znajdują się na Starym Mieście i Śródmieściu. W tych dzielnicach ceny za metr kwadratowy przekraczają 16 tys. zł. W pozostałych dzielnicach średnie ceny są nieco niższe. Na Psim Polu, jednej z najtańszych dzielnic Wrocławia, za metr kwadratowy trzeba zapłacić średnio 11 133 zł.

W listopadzie 2023 roku wrocławscy deweloperzy wprowadzili do sprzedaży 794 mieszkania. W tym samym czasie sprzedano ich 786.

Według danych BIG DATA RynekPierwotny.pl, w stolicy Dolnego Śląska w listopadzie dostępnych było niemal 4,7 tys. ofert mieszkań z rynku pierwotnego.

Z kolei eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, jak długo oszczędza się na 10% wkład własny potrzebny do zakupu 50-metrowego mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu. Okazało się, że przy założeniu, że oszczędzają dwie osoby i to po 20% dochodów netto, zmieniających się w tempie inflacji, potrzeba na to 28 miesięcy.

Źródło: Rynekpierwotny.pl

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...