29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaCinema Italia Oggi | Najnowsze dzieła włoskiego kina

Cinema Italia Oggi | Najnowsze dzieła włoskiego kina

-

Coroczny przegląd Cinema Italia Oggi odbędzie się od 9 do 15 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Wydarzenie jest filmową podróżą do ojczyzny Federico Felliniego, prezentującą najnowsze produkcje ze słonecznej Italii.

Przegląd będzie obejmować dziewięć filmów, które zdobyły uznanie krytyków i cieszyły się ogromną popularnością wśród włoskiej publiczności. Widzowie będą mieli okazję zanurzyć się w różnorodnych gatunkach filmowych, od apokaliptycznego dramatu „Susza” rozgrywającego się w suchym Rzymie, po wzruszającą adaptację powieści Paolo Genovese – „Pierwszy dzień mojego życia”.

W programie pojawi się również lekka komedia „Wrzesień” uhonorowana Nagrodami David di Donatello oraz poruszająca opowieść o wspomnieniach – „Nostalgia”, w której widzów oprowadza charyzmatyczny Pierfrancesco Favino.

Przegląd to nie tylko fabuła, ale także dokumenty. Wśród nich znajduje się „Kordon”, opowiadający niezwykłą historię pięciu kobiet, które pomagają ukraińskim uchodźcom.

Przegląd Cinema Italia Oggi w Kinie Nowe Horyzonty to niepowtarzalna okazja do odkrycia nowych arcydzieł włoskiego kina.
Więcej o programie na stronie www.kinonh.pl/cykl.s?id=926.

Źródło: KNH

 

 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!