20 C
Wrocław
poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaSportCrystal Cup na Partynicach - emocje gwarantowane!

Crystal Cup na Partynicach – emocje gwarantowane!

-

W najbliższą niedzielę, 22 października, na wrocławskim torze wyścigów konnych Partynice odbędzie się 11. dzień wyścigowy sezonu 2023.

W programie zaplanowano aż osiem gonitw, w tym prestiżową gonitwa o Puchar Crystal Cup, która jest częścią międzynarodowego cyklu gonitw przeszkodowych.

Gonitwa o Puchar Crystal Cup to najdłuższa i najbardziej wymagająca gonitwa sezonu na Partynicach. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie 5500 metrów, pokonując na trasie 26 przeszkód, w tym m.in. rów z wodą, skok trybunowy czy bankiet.

W gonitwie weźmie udział osiem koni, w tym zwycięzca tegorocznej Wielkiej Wrocławskiej HER HIM. Wśród dżokejów znaleźli się m.in. Jan Faltejsek, zwycięzca tegorocznej Wielkiej Pardubickiej, Marek Stromsky i Niklas Loven, który półtora miesiąca temu okazał się najlepszy podczas Wielkiej Wrocławskiej.

Oprócz głównej gonitwy dnia, na Partynicach zobaczymy również dwie gonitwy przeszkodowe, dwie płotowe oraz trzy na dystansach płaskich.

Imprezą towarzyszącą będzie finał Wrocławskiej Ligi Hobby Horse. W niedzielę odbędzie się finał ligi, w którym wezmą udział najmłodsi zawodnicy z użyciem końskich kukiełek.

Wyścigowy weekend na Partynicach został połączony z finałem obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego. W związku z tym w sobotę 21 października na terenie toru odbędą się liczne atrakcje, m.in. koncerty, pokazy i występy.

Źródło: Wrocławski Tor Wyścigów

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!