12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneŚwidnicaCzereśniowa w Świdnicy zyska nową nawierzchnię i chodniki!

Czereśniowa w Świdnicy zyska nową nawierzchnię i chodniki!

-

Wyłoniono wykonawcę przebudowy ulicy Czereśniowej w Świdnicy.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o., opiewającą na kwotę 715 123,85 zł. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na przełomie lutego i marca br.

Mieszkańcy ulicy Czereśniowej od dawna czekali na remont. Nawierzchnia jezdni jest gruntowa, co stwarzało problemy, szczególnie po opadach deszczu. Teraz ulica zyska nową, asfaltową nawierzchnię na długości około 160 metrów. Powstaną również obustronne chodniki, co znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Będzie wygodniej i bezpieczniej. Będzie to już kolejna z kilkunastu zlikwidowanych dróg gruntowych stanowiących dojazd do posesji mieszkalnych na terenie Świdnicy. Wiele udało się zrobić, ale ogromne zaniedbania w tym zakresie spowodowały, że zadania musieliśmy rozłożyć na lata  – mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Zakres prac obejmuje również budowę przykanaliki kanalizacji deszczowej wraz z montażem wpustów oraz kanału technologicznego. Zgodnie z umową, prace powinny zakończyć się w terminie 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Inwestycje drogowe w Świdnicy

Przebudowa ulicy Czereśniowej to kolejny etap modernizacji infrastruktury drogowej w Świdnicy. Od 2015 roku miasto zrealizowało przebudowę nawierzchni gruntowych na wielu ulicach, m.in. Legii Nadwiślańskiej, Letniej, Szczęśliwej, Podmiejskiej, Józefa Longina Sowińskiego, Chłopskiej, Rzemieślniczej i Deszczowej. Wybudowano również drogę do klubu seniora przy ul. Rolniczej oraz drogę dojazdową do Szkoły Podstawowej nr 2. Zrealizowano także sięgacze ulic: Kątnej i Franciszka Jarzyny, Świętojańskiej, gen. Władysława Sikorskiego, Leśnej i Brata Alberta.

Nowa nawierzchnia i chodniki na ulicy Czereśniowej to kolejny krok w stronę poprawy komfortu życia mieszkańców Świdnicy. Inwestycja z pewnością ucieszy zarówno kierowców, jak i pieszych.

Źródło: UM Świdnica

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...