18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneCzyściochowa Akademia 2023. Jak nauczyć dziecko dobrych nawyków higienicznych?

Czyściochowa Akademia 2023. Jak nauczyć dziecko dobrych nawyków higienicznych?

-

Nowy rok szkolny to dobry moment, aby zadbać o dobre nawyki higieniczne dzieci. W tym celu Rossmann przygotował kolejną edycję akcji Czyściochowa Akademia.

Akademia to akcja edukacyjna, której celem jest wyrabianie odpowiednich nawyków higienicznych i ich utrwalanie wśród najmłodszych. Przygotowane scenariusze zajęć dostosowane są do wieku dzieci, dzięki czemu chętnie korzystają z nich zarówno żłobki, przedszkola, jak i szkoły. Materiały są dostosowane do wieku dzieci, zarówno merytorycznie, jak i w kontekście długości zajęć. Wszystkie zostały przygotowane we współpracy z metodykami, skonsultowane z lekarzem oraz stomatologiem.

W akcji mogą wziąć udział żłobki, kluby malucha, przedszkola oraz klasy 1-3 szkół podstawowych. 

Scenariusze zajęć będą poświęcone różnym zagadnieniom związanym z higieną, m.in.:

  • czystości rąk
  • korzystaniu z toalety
  • myciu zębów
  • zdrowym odżywianiu
  • zachowaniu higieny osobistej

Oprócz gotowych pomysłów na zajęcia, na stronie www.czysciochowa-akademia.pl będą propozycje zabaw ruchowych, plastycznych i gier. Dodatkowym urozmaiceniem dla najmłodszych będą bajki edukacyjne i piosenki z bohaterami Czyściochowa, które są publikowane na kanale Czyściochowo KLIK. 

Aby skorzystać z materiałów edukacyjnych, placówki oświatowe muszą się zarejestrować na stronie www.czysciochowa-akademia.pl. Rejestracja jest bezpłatna.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!