12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławDarmowa komunikacja w dniu wyborów i 50% zniżki dla osób z umiarkowaną...

Darmowa komunikacja w dniu wyborów i 50% zniżki dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością

-

Radni Wrocławia podczas sesji Rady Miejskiej podjęli uchwałę wprowadzającą szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Najważniejsze z nich to darmowe przejazdy w dniu wyborów dla wszystkich mieszkańców oraz 50% zniżki dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością.

Ułatwienia w dniu wyborów

W myśl uchwały, w każdy dzień, w którym odbywają się wybory, mieszkańcy Wrocławia będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Dotyczy to zarówno wyborów parlamentarnych, jak i samorządowych, a także wyborów do Parlamentu Europejskiego. Celem tej zmiany jest ułatwienie dostępu do lokali wyborczych i zwiększenie frekwencji wyborczej.

50% zniżki dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością

Kolejna zmiana wprowadza 50% zniżkę na bilety komunikacji miejskiej dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością. Z ulgi będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy Wrocławia, jak i osoby spoza miasta, podróżujące na biletach okresowych lub jednorazowych. Jedynym warunkiem jest posiadanie przy sobie legitymacji osoby niepełnosprawnej lub orzeczenia o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Szeroka oferta ulg w komunikacji miejskiej

Wrocław od lat słynie z szerokiej oferty ulg w komunikacji miejskiej. Oprócz nowo wprowadzonej ulgi dla osób z umiarkowaną niepełnosprawnością, z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać m.in. seniorzy po ukończeniu 65. roku życia (w innych miastach Polski najczęściej 70. roku życia), dzieci i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 21. roku życia.

Rosnąca popularność komunikacji miejskiej

Wprowadzane ulgi oraz wygoda podróżowania komunikacją miejską przyczyniają się do wzrostu jej popularności. W 2023 roku liczba pasażerów wyniosła 194,5 mln, co oznacza wzrost o ponad 20 mln w stosunku do roku 2022. Rekordowa była również sprzedaż biletów, która wyniosła 208 mln złotych.

patronat medialny
ŹródłoUM Wrocław
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...