31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEDarmowe kompostowniki we Wrocławiu

Darmowe kompostowniki we Wrocławiu

-

Ekologiczna inicjatywa Miasta Wrocławia cieszy się niesłabnącym powodzeniem! Od 2012 roku program udostępniania bezpłatnych kompostowników dla mieszkańców przynosi imponujące rezultaty.

Do tej pory wydano już ponad 2 tysiące pojemników, a w tym roku do rozdania pozostało jeszcze 273 sztuki.

Dlaczego warto kompostować?

Kompostowanie to nie tylko sposób na zagospodarowanie odpadów zielonych i kuchennych ulegających biodegradacji, ale również realna korzyść dla środowiska naturalnego i oszczędność dla mieszkańców! Właściwie prowadzony kompostownik pozwala na przetworzenie nawet 1274 kg odpadów rocznie, co znacząco zmniejsza ilość śmieci trafiających na wysypiska.

Jak zdobyć darmowy kompostownik?

O kompostownik może ubiegać się każdy mieszkaniec Wrocławia lub placówka oświatowa, posiadająca odpowiednie warunki do jego ustawienia i kompostowania odpadów. Wystarczy złożyć wniosek w Wydziale Środowiska Urzędu Miejskiego Wrocławia, a następnie podpisać umowę użyczenia. Wniosek o kompostownik można złożyć osobiście, za pomocą platformy ePUAP lub przesłać pocztą.

Kompostowanie to się opłaca!

Mieszkańcy Wrocławia, którzy kompostują bioodpady w przydomowych kompostownikach, mogą liczyć na zwolnienie z części opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. To oszczędność aż 120 zł rocznie!

Wrocław inwestuje w ekologię!

Miasto nieustannie dąży do zwiększenia efektywności systemu gospodarowania odpadami. Trwają prace nad rozbudową kompostowni na Janówku, co pozwoli podwoić jej przepustowość do 12 tysięcy ton odpadów zielonych rocznie.

ŹródłoUM Wrocław
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!