29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesData faktoring - jak zwiększyć potencjał finansowania należności

Data faktoring – jak zwiększyć potencjał finansowania należności

-

Faktoring to usługa finansowa polegająca na wykupie przez firmę faktoringową od przedsiębiorstwa należności z tytułu sprzedaży towarów lub usług. Dzięki temu przedsiębiorstwo uzyskuje środki finansowe zaraz po wystawieniu faktury.

Obsługa faktoringowa rozproszonego portfela należności stanowi wyzwanie operacyjne zarówno dla branży, jak i klientów korzystających z takiej formy finansowania. W tradycyjnej formule faktoringu firma faktoringowa ma pełną kontrolę nad wpływami od kontrahentów. W przypadku odpowiednio opisanych przelewów od kontrahentów oraz korespondujących z nimi rozliczeń, proces ten można w pewnym zakresie zautomatyzować i usprawnić. Jednak dla portfela, w którym znajduje się już nawet dwudziestu odbiorców oraz znaczna liczba faktur i ewentualnych korekt, weryfikowanie należności i ingerencja w relacje z kontrahentami może stanowić duże wyzwanie operacyjne.

Data faktoring – rozwiązanie problemu

Data faktoring to usługa, która umożliwia firmie faktoringowej i klientowi wymianę informacji o stanie należności. Dzięki temu klient może samodzielnie rozliczać spłaty od kontrahentów i przekazywać do firmy faktoringowej plik z efektem tego rozliczenia.

Korzyści dla firm:

  • Zwiększenie potencjału finansowania należności
  • Elastyczne rozwiązania finansowaniowe, również poza bilansowe
  • Minimalna ingerencja w procesy księgowe i relacje z kontrahentami

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!