23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieDCOPiH – lider w leczeniu raka piersi według raportu ECIBC

DCOPiH – lider w leczeniu raka piersi według raportu ECIBC

-

Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii uzyskało prestiżową akredytację od European Commission Initiative on Breast Cancer (ECIBC).

W grudniu 2022 roku, DCOPiH stało się jedyną placówką w Polsce, która przeszła unijną certyfikację ECIBC. Międzynarodowy zespół audytorów przeanalizował standardy diagnostyki, terapii oraz wyniki leczenia pacjentów z rakiem piersi w DCOPiH. Tego typu audyt został przeprowadzony tylko w wybranych placówkach, a obok DCOPiH, jednym z certyfikowanych ośrodków był słynny niemiecki Uniwersytecki szpital Charité w Berlinie.

W porównaniu z innymi europejskimi placówkami zajmującymi się leczeniem raka piersi wypadliśmy bardzo dobrze. Nie ma lepszej weryfikacji naszej pracy jak poddanie się akredytacji niezależnej instytucji. Dzięki temu mamy możliwość ciągłej poprawy jakości opieki nad pacjentami. Jest to także potwierdzenie skuteczności wprowadzonych i aktualizowanych regularnie procedur i porównanie z innymi ośrodkami europejskimi – mówi prof. Rafał Matkowski, chirurg, kierownik Centrum Chorób Piersi DCOPIH.

Raport ECIBC jednoznacznie stwierdza, że DCOPiH nie odbiega jakością i standardami od najlepszych onkologicznych ośrodków w Europie. Certyfikacja ECIBC potwierdza doskonałą jakość skryningu, diagnostyki, leczenia i kontroli onkologicznej pacjentek z rozpoznaniem raka piersi w DCOPiH.

Dla pacjentek zmagających się z rakiem piersi, certyfikacja ECIBC dla DCOPiH stanowi ważną informację. Oznacza to, że mogą liczyć na najwyższy poziom opieki i leczenia. DCOPiH oferuje kompleksową i nowoczesną terapię, uwzględniającą najnowsze osiągnięcia medycyny. Akredytacja ECIBC jest kolejnym potwierdzeniem, że placówka ta spełnia najwyższe standardy i jest liderem w dziedzinie walki z rakiem piersi.

Źródło: DCOPiH

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!